Beş Çayı, Sohbet ve Kedi

Evet sevgili sayın ev sakinleri bugün sevgili ev kedisi, özgür kedi, biricik Keyword için D3 ile toplanarak, D Group olarak karşınızdayız. Bizler Praetoryum olarak, meşhur fic etkinliği Keyword’ün doğum günü şerefine, Keyword anneleri Gold, Carpelia ve Krematoryum’la (namı diğer D3) bir röportaj yapmak istedik, kızlar da bizi kırmadılar. Daldan dala şahane bir röportaj yaptık; umarız siz de okurken bizim eğlendiğimiz kadar eğlenirsiniz! ☺

BU RÖPORTAJ ŞİMDİDEN DAHA EĞLENCELİ OLMAYA BAŞLADI YEAY

Violet (Çeşitli şekillerde röportaja başlamaya çalışır)

Erce: Ya ben başlamadan CIVIL WAR TRAILERI DİYEBİLİR MİYİM??

Violet: Erce sen bi durabilir misin? *random gülüş*

Carpelia: O konuya girersek röportaja başlayamayız ☺

Krema: WHY TONY AND NAT WHY ama devam…

V: Evet. Sekizinci evetimden sonra röportaja başlıyorum eğer Civil War fangirllüğünüzü ve boyluğunuzu sabitlediyseniz. Evet kızlar, bizimle röportajı kabul ettiğiniz için teşekkürler öncelikle. Çok ciddi bir iş yapacağımızdan emin olabilirsiniz :p

Gold: Biz de teşekkür ederiz bizi stüdyoda ağırladığınız için. Dekor pek hoşmuş.

Carpelia:  Teşekkürler violeeet *yanağından öper*

V: *çay dağıtır herkese* Evet.

Krema: Teşekkürler 😀 *alır çayı*

V: Yavaşça çaylarımızı yudumlarken, eğer hazırsanız sorulara geçelim. Sizi bilen biliyor tabii, ama bilmeyen veya az bilenler için, kendinizi kısacık tanıtır mısınız? Kimsiniz, kimlerdensiniz? (bkz.: Kimsin sen birader?)

C: Önce kızlar cevaplasın kopya çekeceğim. :p

E: Bence birbirinizi tanıtın. *daima araya girer*

V: O da olur 😀 *Erce’ye ters bakış atar*

G: Eee ben Gold, ya da Luciande, eğer öyle denk geldiyseniz. 20 yaşındayım, karşılaştırmalı edebiyat öğrencisiyim (millet bıktı bunu duymaktan ama), bu cevabı yarışmacı arkadaşlar diye başlayan malum klişeye bağlamadığım için kendimi tebrik etmek istiyorum.

V: Biz de seni tebrik ediyoruz Gold gerçekten 😀 Carpelia ve Krema?

C:  Ben Burcu, Carpelia nickiyle ortamlarda bulabilirsiniz ama ismimle hitap edilmesini tercih ediyorum. Buralarda pek göremeyeceğiniz bir meslek sahibi olmak üzereyim: Biyomedikal Mühendisliği. 21 yaşındayım, Gold’dan kopya çektiğim belli olmasın diye cümlemi Sterek rocks diyerek bitiriyorum.

G: Stereeğğk!

V: Evet, stereğe de geleceğiz bugün. *imalı sırıtış*

K: Ben Krematoryum, (@benkrematoryum) bir çok fandoma girmiş biriyim ve küçük yaşlardan beri zaman zaman girdiğim hiatuslar -veya farklı fandomlarda geçirdiğim yıllar- dışında fanfiction yazıyorum. İlk ficlerim hp ve anime ficleri, daha sonra SPN ile piştim, şu anda okulumun verdiği meşguliyetle özgür takılıyorum ☺

C: BU RÖPORTAJ ŞİMDİDEN DAHA EĞLENCELİ OLMAYA BAŞLADI YEAY

G: Keywordü de tanıtalım mı? Keyword (aile arasında kiyvörd) 2011 doğumlu kedi/fanfiction etkinliğidir, karton kutulardan, sütten ve klavyenin üstüne uzanmaktan hoşlanır.

OT3 CARPELİA’NIN DA KEYWORD’ÜN ANNESİ OLMASIYLA KESİNLEŞTİ

V: Peki sevgili D3, çok sağlam, gıpta edilesi bir dostluğunuz var… *maşallah* Bu arkadaşlığınız ne zaman başladı, nasıl başladı, azıcık anlatır mısınız? (Gold burada soruları ben sorarım *random gülüş*)

C: Önce Gold’lar anlatsın bunu çünkü ben geç geldim :p

K: Biz Gold’la LJde bir etkinlikte tanıştık, 2010da. Sonra birbirimizi TFF’de bulduk.

G: Carpelia’ya da ben twitterdan klasik bir yürüme cümlesi kurdum *random gülüş* “dm’ye geçelim mi?” şeklinde.

K: BİR SENE SONRA KEYWORD DOĞDU.

V: *güler* Evet, entresan bir başlangıç olmuş, epey de eskiymiş.

C: Ben de ayrı ayrı ikisiyle nasıl tanıştığımdan bahsedeyim: Gold’un TFF’deyken fanıydım aşırı resmi yorumlarla fangirllüğümü belli etmeden kendisine yaklaşmaya çalışıyordum 😀 Sonra Krema ile de lj’de SPN konuşmuştuk ilk konuşmamız oydu sanırım. SONRA ARAYA BİR İKİ SENE GİRER ve ben twitterdan Gold’a sterekle ilgili yazdım. *random gülüş*

Krema da fandoma geri dönünce onunla da çok çabuk yakınlaştık sonra baktık birbirimizle yakınız neden üçümüz birlikte konuşmuyoruz dedik. The rest is history.

G: Böylece ot3 olduk.

K: Carpelia’yla hiç yoktan birbirimize YGS için dua etmeye başlamıştık saatlerce konuşup, ani bir tanışma olmuştu, sonra dönünce kaldığımız yerden devam ettik.

V: Keyword dediniz madem, Ev’imizin biricik kedisine geçelim… Keyword Challenge’ın önümüzdeki 2 Aralık’ta doğum günü ve “kedi” keywordüyle kutluyor bunu-peki, kedimiz kaç yaşında anneleri? Ve bize ondan bahseder misiniz?

G: 2011 doğumlu demiştim, demek ki 4 yaşında ama biz ilk kez doğum gününü kutluyoruz, rezillik.

K: Ot3 Carpelia’nın da Keyword’ün annesi olmasıyla kesinleşti.

E: Ot3 ne, d3 değil miydi o diyeceğim, kızmayın.

C: Otp üç kişi olunca ot3 oluyor. Kendimizi shipliyoruz da azıcık.

C: Araya girmem lazım benim kiyvördün vaftiz annesi olduğumu ilk söyleyen Violet’tir kendisine teşekkür ediyorum. *random gülüş*

V: Rica ederim, zevkti. *random*

K: You were already their mother hun. Their derken ficlerden bahsediyorum.

G: Biz vaftizde adını Kiyvörd Burcu koymuştuk bi kere :p

K: Carpelia ilk keywordünü hamile + 3 gün vermişti bunu da söyleyeyim 😀

G: Rekor süre.

C: *güler* Yes that was evil.

V: Evet, onu soralım bir de: Kendinizi, grubunuzu yani, ne isimle çağırıyorsunuz? Biz d3 diyoruz ama, doğru mudur?

G: Ben şahsen District 3 diyorum, kısaca d3 işte.

C: BUNUN HİKAYESİNİ ANLATABİLİR MİYİZ NOLUR? ÇÜNKÜ ÇOK TATLI.

G: Her şey yarışmada başladı…

K: Ondan önce de Thrilling Threesome idi. ÇOK ROMANTİKTİ. IT WAS FATE.

G: O hâlâ kalbimin ismi. Kalbimdeki ismimiz demek istemiştim.

C: Yarışmada Krema’nın da benim de hikayem vardı, Gold ikimizi birden desteklemeye çalışıyordu. Birden Hunger Games cosplayerları olduk.

G: Ben de dedim ki Effie de ikisini de seviyordu. ama biri kazanacaktı, biliyordu bunu; o yüzden Effie olmaya karar verdim.

K: Biz de Carpelia’yla birbirimizi destekliyorduk

C: Sonra baktık Districtimiz üç kişiden oluşuyor, district 3 olsun dedik. (Hangimiz dedi hatırlamıyorum)

V: *güler* Çok hoş bir hikaye. Böylece bunu da öğrendik hepimiz.

K: SONRA CARPELİA’YLA BEN AYNI SAYIDA OY ALIP AYNI SIRAYI PAYLAŞTIK.

V: Çok trajikti o durum Krema…

G: Bence tam Peeta/Katniss sahnesiydi o…

KEYWORD ETKİNLİĞİNİ DESTEKLEYENLER SAYESİNDE BU KADAR BÜYÜDÜK

V: Tekrar Keyword’e dönebilir miyiz? Şu an için Ev’deki en devasa seri unvanını taşıyor kendisi, 101 hikaye ve 184 yoruma sahip, ne hissediyorsunuz? 😀

G: Keyword konusunda gerçekten anne hislerine sahibim yalan yok, o yüzden onun büyümesini görmek beni çok sevindiriyor, gurur duymuyorum desem de yalan olur.

C: Aslında Keyword’e yazılan hikayelerin tamamı orda olsa sayı daha yüksek olurdu, ama gurur duyuyoruz kediciğimizin başarısıyla :3 Keyword etkinliğini destekleyenler sayesinde bu kadar büyüdük, ben de teşekkür ediyorum o yüzden :3

G: Yeri gelmişken kediciğimizi destekleyen, seven vs herkese çok teşekkürler.

K: Keyword yeteneklerimizi bileylememiz ve daha önce tecrübe edinmediğimiz konularda yazmamız için bir destekti. Ve başka insanlara da bir şeyler kattığını, insanların Keyword’ü sevdiğini gördüğümüzde mutlu oluyoruz.

V: Umarız Keyword daha da büyür, kocaman tombul bir kedi sultan olur ☺ Keyword dişi mi erkek mi bu arada sizce? (evet bunu merak ettim)

C: Bence dişi? Buna karar verdik mi? *random gülüş*

E: Dişi?

K: Ben ilk erkek diye sevdim, Gold dişi dedi.

G: Ben dişi diyordum hep ama en son bir muhabbette ikisi de olabildiğine karar verdik gibi.

C: Hermafrodit.

G: Biz Carpelia’yla kız istiyorduk. *random gülüş*

K: Sonra ikisi de olsun because it’s keyword… KEYWORD KNOWS NO GENDER. YEHEY.

V: Ben de erkek olarak düşünüyordum lol, ama anneleri en doğrusunu bilir 😀 Peki o zaman kediyi uykuya yollayalım, başka konuya zıplayalım.

E: Evdeki logo dişi 😛 Ben bilmem… Ya ben başka bir şey sormak istiyorum: Keyword’ün de doğum günüyken, hani yaş falan atladı ama hiç ekleme falan yapmayı düşündünüz mü? Düşünüyor musunuz? Mesela atıyorum iki kişiden keyword alınır ve onları içeren bir tur olur gibi gibi…

G: Kendi adıma ben klasik keyword formatını seviyorum, memnunum.

C: Bu tur biz üçümüz verdik, ama özel bir tur bu. Genelde bir kişinin vermesi güzel oluyor, yani bir eksikliğini hissedip değiştirme ihtiyacı duymadık.

CARPELİA’CIM ÇOK GÜZELSİN

V: Şimdi, hepiniz iyi ve sevilen yazarlarsınız. Peki d3 ne sever, ne okur? Favori fandomlarınız, çiftleriniz, türleriniz, yazarlarınız neler ve kimler, bahsedebilir misiniz? (Ciddi olmak için nasıl çabalıyorum Yarabbi, içimde bir gazeteci aşkı yatıyor sorry) Uzun cevaplar istiyoruz.

G: Okumayı en sevdiğim çiftler Stony, Stucky, Sterek, Phan. Çoğunlukla bunları okuyorum, canım başka bir şey istemediği sürece. Favori fandomlarımı saymış kadar oldum herhalde çiftlerden 😀 Tür olarak fluff severim, hurt/comfort süperdir, ama çok da seçici değilim açıkçası. Favori yazarlarım topuna hiç girmedim diye düşünmekteyim şu anda… Bir de “Carpelia önerdi” diye kategorim var onu unutmuşum:3

E: Yazarlara da gir Gold, ben şahsen merak ederim güzel yazan insanların kimleri okuduğunu.

V: “Carpelia önerdi” kategorisi ilginçmiş *güler* -Carpelia sen fic tavsiyesi konusunda bayağı iyisin, değil mi? Fic rec tumblrın vardı galiba?

E: Violet’in süresi o kadar az ki birinden tam cevap almadan ötekine geçiyor 😀

C: En sevdiğim soru. Şu an 1984’ü okuyorum, aldığım romana giriş dersi için ama keşke daha önce okusaymışım diyorum. onun dışında Amy Poehler’ın Yes Please’ini okumaya çalışıyorum ama yavaş gidiyor biraz, malum dersler zor. Fandomlara geçersek sterek ve Mcu. Fark ettiyseniz Teen Wolf demedim Sterek dedim, çünkü biz Sterek fandomu olarak diziden ayrıldık artık. Favori çiftlerim Sterek (hiç tahmin edemediniz değil mi?), Steve/Bucky ve Parker/Hardison/Eliot. Gold, Krematoryum, Enlayt favori yazarlarım (ingilizce yazanlara girmiyorum 500 küsur ficlik arşivim var.). Tür olarak her türlü AU okumayı severim.

V: Evet, favori yazarlarınıza girin lütfen ☺ Edebiyattan büyük isimler de olabilir, illa ki fanfiction değil. (aklıma gelince araya sokuşturdum Erce ne var)

G: O zaman Neil Gaiman ve Cornelia Funke başı çekiyorlar. Lemony Snicket ve Douglas Adams sanırım üzerimde en büyük etkisi olanlar. (Bunu bir ara onlar gibi yazmaya çalıştım diye okuyun)

C: Evet fic önerdiğim bir blogum var, ama sadece Steve/Bucky çifti için. Sterek için düşünmedim çünkü çok güzel bloglar var zaten. (Reklam da yapayım: stevebuckyficrecs.tumblr.com) Favori yazarlarıııım: Rowling demem lazım çünkü bana çok büyük etkisi oldu, ayrıca Aziz Nesin ve Laini Taylor’ı da çok severim. Oldu mu Violet? 😛

V: Oldu Carpeliacım, çok güzelsin. :*

C: Biliyorum :p

G: Valla iyi hatırlattın Carpelia ben de Laini’yi ekleyebilir miyim?

K: Bana bir şeyler katacağını düşündüğüm şeyler önceliğimdedir. Dil konusunda İngilizce ya da Türkçe olup olmadığını ayırt etmem, ancak okulun da etkisi ile Türkçe kelime dağarcığımdaki sözcüklere ulaşamadığımda özellikle Türkçe’ye ağırlık veririm. Eğer çabuk bitecek bir kitap istiyorsam korku-gerilim (Stephen King, Darren Shan vs.) tarzı kitaplarını açarım, onun dışında polisiye dışında bir çok türden hoşlanırım.
Fanfiction olarak son zamanlarda fandom seçmiyorum, fic aleminde devasalaşmış -ve bana bir şeyler katacağını düşündüğüm- ficleri okuyorum, bunları livejournal, twitter ve tumblr adresimde recliyorum ve ileride daha sık tavsiye edeceğimden merak edenler bakabilirler.

Benim favori yazarım yok çünkü bir yazarın favorim olacağı kadar çok kitap okuduğumu düşünmüyorum, elbette Okuyoz Biz etkinliği ve sahip olduğum boş zamanlarda kitap okuyorum ancak bunları farklı farklı yazarlardan seçmeyi tercih ediyorum.

SADECE ARKADAŞIZ DİYORSUNUZ AMA…

E: Ben insanların neden ciddi röportaj yaptığını anladım, aradaki gülüşmeleri nasıl yazıya alacağım? 😀

V: Vaoov teşekkürler Krema, güzel cevaptı. Erce “gülüşmeler” yazıyorlar ya 😀 Peki kızlar, zevklerden girmişken… Bu zevklerinizin çatıştığı hiç oluyor mu? Yani birinizin hayran olduğu diziden/kitaptan öbürünün nefret etmesi gibi? OTP-NOTP çekişmeleri mesela?

C: Genelde uyuyor zevklerimiz? fandomlar aynı olduğunda yani.

G: Öyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. İnsanların sevdikleri şeylerden bahsetmelerini izlemek beni eğlendiriyor :3

C: Birbirimizin ilgilenmediği fandomlarımız da var, ama bilmesek bile konuşuyoruz güzel oluyor *random gülüş*, mesela ben son izlediğim diziden bahsederken Gold da benimle birlikte üzülüyor 😛

K: Hepimiz kedileri seviyoruz ama.

V: İnsanın böyle uyumlu bir arkadaşlığı olması ne güzel bir şey ❤ Kedi mühim… *güler*

G: Kedi bir de kıvırcık patates.

C: Eheheh that fic (bu kayıt dışı)

K: *random gülüş*

E: Kayıt dışı demeyin bakacağız orası kader 😀

V: O fice link vermezsem n’olayım ayrıca.

E: Yap Violet! (Hangi fic kız o?)

G: NOĞ

C: NO

E: YES

V: YES *gülümser* O fic muhteşemdi.

G: Menajerime söyleyeceğim bir daha sizin kanalla konuşmam. *random gülüş*

C: O özel bir fic özel kalsın röportaja bakan herkes okumasın 😛

G: O bizim özel hayatımız *random gülüş*

V: Gösteririm bi ara Erce, hayatımda okuduğum en komik, en keyifli sterekti ❤

G: PARDON YANİ DEREK’LE STILES’IN ÖZEL HAYATI.

C: *random gülüş*  NİYE AÇIK VERDİN?

V: Oooo…

G: Dammit. Beni köşeye sıkıştırdılar. *random*

V: Havada aşk kokusu mu var? Dedikodular hakkında ne diyeceksiniz sevgili Carpelia ve Gold? (Ben röportajcı olmak isityorum anne ya çok eğlenceli bu :D)

C: *random* Sadece arkadaşız.

G: Biz kedimizle gündeme gelmek istiyoruz. *Kiyvörd arkadan miyavlar*

V: Sadece arkadaşız diyorsunuz ama geçen gün bir sterek fanfictionında, bir kafede kıvırcık patates yiyip flörtleşirken görüldünüz, bunu nasıl açıklarsınız?

G: Sterekte her şey olabilir, sterekin fıtratında var

V: Oldukça politik cevaplar… Etik gereği üstelemiyorum 😀

C: Bi kere biz kıvırcık patates yemedik, orada yoktu. 😛

G: Aynen, yoktu. Biz de diner açma projesi yaptık bu eksikliği gidermek için, fandomdan sonra restoran işine de giriyoruz.

C: Evet, duvarları da sterek fanartlarıyla dolduracağız. Menüde kahve çay ve kıvırcık patates var… *random gülüş*

V: *random gülüş* Heyecanla bekliyoruz 😀

G: Bi de çikolatalı sufle, bekleriz.

V: Mutlaka geleceğim; ama bana spesiyal olarak birer sterek vereceksiniz, yoksa gelmem. *gülüş*

G: Köpükleştirilmiş deniz yosunu yatağında trüflü sterekli ravioli yaparız. (Bunlar hep fazla Masterchef’ten)

GOLD’LA İKİ YILDIR YAZMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BİR STEREK SUPERHERO AU VAR

E: Şu anda yazdığınız bir şeyler var mı bireysel olarak halihazırda devam eden? Ve en sevdiğiniz hikayeleriniz neler? Bir de D3 olarak bir şeyler yazıyor musunuz? *reklam serbest*

V: Evet ciddi sorularımıza dönelim, haklısın Erce 😀 Şu an neler yazıyorsunuz ve favori işleriniz?

C: Eee, benim çok gizli bir özgün projem var 😛

G: Devam eden 198376 tane hikayem var, kim bilir ne zaman bitecekler… *iç çekiş* Fanficler bunlar.

C: Ayrıca Gold’la iki yıldır yazmaya çalıştığımız bir sterek superhero AU var, pek ilerleyemedik.

G: OLACAK O.

V: Seterek superhero AU? *ıslık çalar* Vaoov işte bu süper olur, yazsanıza Allah Allah 😀

G: Azıcık üşeniyor olabiliriz, ne var yani? *random gülüş*

C: Başrolünde bir denizkızı var, daha fazla spoiler vermeyeyim…

K: Krema yazarlar blokunu atlattı, zor zamanları da aştı, şu an mutlu ve elindekileri bitirmeye kararlı. AYRICA DİYETTE.

G: Favori hikaye demişken Deus Ex Machina diyeyim ben de, durmasın. GO KREMA.

V: Krema’yı tebrik ediyoruz 😀 EVET, o benim de favorim Gold.

G: Krema’nın yazdıklarından favorim tabii ki In The Heart <3 Carpelia’nınkilerden favorim yarışmaya yazdığı hikaye <3

C: Ben kremanın One and Only‘sini çok seviyorum, OKUYUN.

V: Evet, ben zaten birbirinizin hikayeleri içinden favorilerinizi sormak üzereydim, harikasın Gold 😀

G: One and Only evet:3 Bi de Carpelia’ya Let’s Watch Mulan‘ı ekleyeyim

E: Bunları bulup linkleyecek olan benim di mi? *güler*

V: Neyse ki röportajı erken yaptık Erce, hallederiz . *random gülüş*

K: Ben de Carpelia’nın yarışma hikayesini çok seviyorum. The Winter Solstice. Gold’un en sevdiğim fici de, doğum günüme bir tane yazmıştı ben hiatusteyken…  Ben bir senedir fandomdan uzakken beni ve doğumgünümü hatırlamış ve hediye hazırlamıştı.

C: Gold’un en sevdiğim fici, (sürpriz olacak ama sterek değil, her ne kadar sterekleri mükemmel olsa da) Liraz/Ziri fici yazmıştı benim için.

V: Liraz/Ziri hangi fandom ki?

C: Daughter of Smoke and Bone.

G: Krema ve Carpelia siz kendinizinkilerden favori hikayenizi söylemediniz.

C: Pas geçtim o soruyu.

K: Benim şu anda favori hikayem yok, yeni bir sayfa açtım kendimde. *güler* In The Heart’la One and Only bir de Missing Part ve Cut eski favorilerimdendi. *random gülüş*

G:  O ZAMAN BENİM VERDİĞİM CEVAPLAR GEÇERLİ YEHEY !! *güler*

E: Her şey birbirine girdi bence biz ss atalım kurtulalım. *random*

K: Aslında bize toplu soru vereydiniz biz doldurup geri versek de olurdu ama böyle daha eğlenceli sanki.

V: Krema o zaman sizi nasıl birbirinize düşürebilirdik kiii? (Bunun akabinde yakama iki tane “you tried” yıldızı taktı kızlar, uzunca bir geyikle)

PRAE ALAYINIZI…

E: Keywordde verilenlerden ilk aklınıza gelen kelime nedir?

C: HAMİLE. *random* Ben vermiştim onu.

G: Keywordün ilk gerçek kelimesi (resmi olarak) mummuş.

K: Mum. *random gülüş*  Ben onu yazmadığımız tek genreyi sonunda yazalım diye vermiştim (smut), Gold fluff yazmıştı. <3

G: Smut diye başlayıp… Niyetimiz iyiydi ama Krema.

K: IT’S BEEN 4 YEARS. Thorki ve Kill Your Darlings ficinde yazmıştın ama ❤

V: Peki favori keyword turunuz desem? ?

G: Masal turu.

C: Fluff turu.

E: Kaç tur oldu peki? *kazık soru*

G: Kim sayıyor ki ahahah desem yırtar mıyım?

V: Lool tam bir profesyonellik.

G: Gerçekten bilmiyorum.

V: Pekii şöyle bir sorum var benim…

K: (araya girer) PRAE KEYWORD VE D3 HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR PEKİ?

V: … Yazma dışında uğraştığınız bir hobi, bir sanatsal aktivite var mı? (müzik, resim vs.)

Prae alayınızı… sevgiyle kucaklıyor.

K: Aha. Biz de cümlenizi…

G: İkisine de yeteneğim yok ne yazık ki ama çok iyi müzik dinleyip çok güzel resim bakarım. *güler*

V: Nasip kısmet Krema.*random gülüş*

K: …seviyoruz *random gülüş*

C: Ales’e çalışıyorum Violet, en büyük hobim o 😛 Onun dışında çok güzel dizi izlerim. bi oturuşta sezon bitiririm falan…

V: Ovv başarılar diliyoruz Carpelia. Krema sen çizim yapıyorsun, soruyu o yüzden sordum açıkçası. Anlat biraz lütfen…

K: Çizim yapıyorum, şarkı söylüyorum…

C: Soruyu Krema’ya sormuş, biz atlamışız.

G: Well, rude. *random gülüş*

V: Ben bir onu biliyorum, siz de gizli yeteneklerinizi dökün lütfen. *random gülüş*

K: Dijital art için grafik tabletim var, önceden SPN sonradan da anime fanartları yaptım. Yarım kalmış bir Naru/Hina doujinshi denemem vardır… Çizim için çeşitli tutoriallere ve tekniklere bakarım ve en azından baktığımızda gözümüzü acıtmayacak hale gelene kadar üzerinde gerektiği -veya sabrımın yettiği- kadar zaman harcarım.

ANLATMANIN HOŞUNUZA GİTTİĞİ HİKAYELER ANLATIN

E: Sıradaki soru Krema’ya bir diğer blok mağdurundan geliyor. Bloktan nasıl çıktın dearest naptın nettin?

V: Bu cevaba benim de ihtiyacım var çünkü ben de bloktayım. *ühühüh*

E: Ya bi de SO WAS I nedir ya? :’(

V: ERCE *ayakkabı fırlatır*

E: Sustum.

K: Aslında bloka girmemin nedeni geçen sene kronik hale gelen dizi-kitap-televizyona yaklaşamamam ve açıkçası zor zamanlar geçiriyor olmamdı. Yazın mutlu hayatıma geri döndüm ve sonra yavaş yavaş okuma alışkanlığımdan kurtuldum, ardından yazmayı düşünmeden dizilere yapıştım ve daha da önemlisi, evden çıktım.

İçimde yazmak için bir şeyler birikene kadar, ilk başlarda diptekiler kaybolsa da hep bir şeyler doldurmaya çalıştım.

Şimdi de açgözlü oldum sanırım, yetmiyor ama ekranı açtığımda cümleler artık benim cümlelerime daha çok benziyor. Biliyorsunuz, yazar blokunda artık cümleler sanki başkasının cümlesi gibi geliyor, bunu aşmak mutluluk verici.

G: Soru Krema’yaydı ama blocklara bir tür dinlenme dönemi diye bakmak daha olumlu hale getiriyor, hani hiçbir ağaç sürekli meyve veremez gibisinden diye not düşmek istedim okuyanlar arasında umutsuzluğa kapılan varsa.

V: Ne güzel yaa ❤  Atlatmana sevindim, darısı bütün bloktaki yazarların başına… Ve süper tavsiye Gold, teşekkür ediyoruz. Son soru o zaman: Epeydir bu işlerde olan insanlar olarak, yeni yazmaya başlayanlara verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

C: Aklıma hiçbir şey gelmedi yalnız. Gold hepimiz adına cevaplayacak gibi.

G: Açıkçası bu tür tavsiyelere inanmıyorum, herkesin yazma şekli farklıdır çünkü, bana iyi gelen şey başkasını iyice tıkayabilir, belli olmaz. Tekniğe hiç girmeyeyim o yüzden, anlatmanın hoşunuza gittiği hikayeleri anlatın demek isterim, illa mutlu olması gerektiği anlamına gelmiyor bu, sadece sizi bir şekilde iyi hissettiren hikayeler. Yeni şeyler denemekten korkmayın, bir de bir hikaye tıkandıysa başka bir şeye geçin, belki sorun sizde değil hikayededir.

K: İlk cümleye dikkat etsinler.Ve paragrafları da hep aynı kelimeyle başlamasa iyi olur.

E: Ben (cevapları almadan yemeğe gittiği için) sonunu göremeyen Violet, bizi okuyanlar, ve kendim için hepinize teşekkür ederim. Bize zamanınızı verip en derine saklanmış sırlarınızı açtınız 🙂

V: (Yemek yemeye gittiği için bitişten 15 dakika sonra) YETTİM. Evet kızlar, d3’ün sırlarını bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler, Keyword’ümüze mutlu yaşlar, sevgili okurlara da iyi akşamlar 😀

Erce Yazar:

Est. 1991 - ITU Electronics and Communication - Hikaye Evi, Ev Sahibi - Okur, Yazar, Çizer, Söyler.

Tek Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir